Magia mandali

By Mała Ichi - 30 marca

Mandale to obrazy w kształcie koła, które tworzy się w stanie medytacyjnym. Tworzenie ich pomaga nam się wyciszyć, uspokoić. Podczas tworzenia takich obrazków możemy wyrażać różne intencje, wypowiadać życzenia, opracowywać cele. Taka mandala nabiera wtedy szczególnej mocy sprawczej. Ale nie jest to tylko magia czy sama wiara.

jak narysować mandalę

jak narysować mandalę

W czasie twórczej pracy mózg pracuje na innych częstotliwościach. Ten stan pracy mózgu nazywany jest stanem alfa. Jest to stan, kiedy mózg wytwarza w większości fale elektromagnetyczne o częstotliwości 8-12 Hz. W tym stanie nie odczuwamy upływu czasu. Dlatego też zdaje nam się, że czas płynie szybko, kiedy robimy coś przyjemnego. Przebywanie w tym stanie sprawia, ze możemy programować podświadomość, sprzyja to również szybkiemu uczeniu się. Tworząc w skupieniu i rozluźnieniu taką mandalę, przy równoczesnej wizualizacji swojej intencji, nastawiamy swój mózg na to, by podświadomie pracował nad naszym celem. Zdarzyć się może wtedy, że nagle wpadniemy na jakiś pomysł, spotkamy odpowiednia osobę a problem, który o dłuższego czasu zaprzątał nam głowę szybko się sam rozwiąże. Poza tym rysowanie takiej mandali to sama przyjemność! Poniżej możecie zobaczyć mandale stworzone przeze mnie.


jak narysować mandalę

Mandale nie muszą być tak symetryczne i matematyczne jak te zrobione przeze mnie. Mogą to być nieregularne rysunki. Jedyna zasadą jest chyba to, że kompozycja powinna być zamknięta w kole. Ostatnio zapanowała moda na 'kolorowanki' dla dorosłych. Ale według mnie nie ma sensu kupować zeszytu pełnego wzorów, skoro samemu można stworzyć wspaniałe mozaiki, gdziekolwiek się jest. wystarczy kawałek kartki i coś do pisania.


 • Share:

You Might Also Like

6 komentarzy

 1. Piękne mandale Ichi! Zawsze chciałam spróbować zrobić choć jedną, ale jakoś nie mogę się zebrać. Chętnie zobaczyłabym jak robisz takie mandale krok po kroku :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O może się kiedyś pokuszę o jakiś tutorial albo i nawet filmik ;)

   Usuń
 2. Optymistyczne, oryginalne ozdoby o magicznym znaczeniu. Świetna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne mandale. Podoba mi się dobór kolorów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Ta mandala w ciemnej ramce ma takie kolory, bo użyłam dwóch magicznych kredek, które dostałam od męża do rysowania właśnie takich obrazków :)

   Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Jeśli chcesz mnie zmotywować do dalszej pracy to właśnie Ci się udało! :D