Drawing Challenge No. 4 / Wyzwanie rysunkowe Nr.4

By Mała Ichi - 26 października

Trochę długo to trwało ale jest! Nowe wyzwanie rysunkowe! Dzisiejszy temat zawdzięczamy Maryszy i to jej oddaję teraz głos.
It's been a while but here you are! New drawing challenge! The next subject is Marysza's idea, so there are a few words from her.
▲▼▼▲▼▲▼

Nie cierpię pisać o sobie.. ale jak trza to trza! Jestem Marysza, mały rudzielec który ma stanowczo za dużo zainteresowań: szyję, journaluję, dziergam, kocham czytać, udaję że rysuję i troszkę scrapuję! Jak widać trochę tego jest :) ale przynajmniej nie wiem co to nuda! Chciałabym was wszystkich zaprosić do najnowszego wyzwania rysunkowego u Małej Ichi. Temat związany jest właśnie z jednym moim małym hobby - KSIĄŻKA! Uwielbiam czytać i chciałabym, żebyście narysowali/namalowali książkę - nie musi to być główny element waszej pracy, może to być tylko mały akcent!

Moja praca jest troszkę hmm nietypowa.. Jak widać nie namalowałam tradycyjnej książki - tylko czytnik! I nie dość, że nie jest to rysunek papierowej książki.. to jeszcze sam tekst w czytniku jest.. wklejony! Jest to kartka z książki (oczywiście wydrukowana, nie maltretowałam mojej papierowej wersji!) którą czytałam dość niedawno ale od razu ją pokochałam - "Lawendowy Pokój' Niny George. W samej pracy oprócz akwareli użyłam też cieniutki pisak - mało rysuję, ale takie połączenie jest ostatnio moim ulubionym. Nie potrafię namalować czegoś akwarelami bez poprawienia później pisakiem! Używałam kiedyś akryli i farb olejnych, ale nigdy jakoś nie uczyłam się akwareli - i bardzo tego żałuję. Dlatego jak tylko mam teraz ochotę coś nabazgrolić, zawsze sięgam po moje kolorowe kosteczki, żeby je lepiej poznać i nauczyć się nimi wyrażać :) 

Co do motywatora, to moim największym motywatorem do rysowania jest mój chłopak, przy którym najlepiej wychodzą mi różne ilustracyjki. Poza tym na pewno blogi, Pinterest i Instagram - obserwuję masę bardzo kreatywnych osób i każda ich praca sprawia, że też chciałabym stworzyć coś choćby w połowie tak pięknego.. i zabieram się do roboty :D a że wychodzi czasem tragicznie, to już inna sprawa :P Ważne, że się próbuje, prawda? Mam nadzieję, że wy też spróbujecie coś namalować i weźmiecie udział w tym wyzwaniu! Pozdrawiam was cieplutko i już nie mogę się doczekać waszych interpretacji tematu "Książka"!


I hate writing about myself.. but I'll try! I'm Marysza, little redhead who has too many hobbies: sewing, journaling, crocheting, reading books, pretending to draw and a little bit of scrapbooking! As you can see.. quite a lot :) but at least I never get bored! I would like to invite you all to the newest drawing challenge organised by Little Ichi. The topic is related to one of my little hobbies - BOOK! I love reading and I would like you to draw/paint a book - it doesn't have to be the main element of your work, it can be just a little accent!


My work is unconventional.. as you can see I didn't paint a traditional book - but an e-reader! And the text in the e-reader isn't painted - it's a printed text! I printed a text (one of my favourite quotations) from a book that I read in September "Lawender Room" by Nina George. I didn't only use watercolours in this work, I also udes a super fine black pen - I rarely draw but when I do it I just cannot do it without using a black pen/marker. Watercolours and a black pen are my favourite combination lately. When I was in an art school I used acrylic and oil paints but I never learnt to use aquarelles - and I regret it. Thats why every time I'm in the mood for painting I use watercolours - to get to know them better and learn how to express myself with them :)

My biggest motivator for drawing is my boyfriend - every time I draw something when he is around I am satisfied with my works. Beside that, my biggest motivators are: blogs, pinterest and instagram - I follow so many creative people! Every single work I see in the internet inspires me and gives me motivation to make something on my own. Sometimes my works are just awfully ugly but it doesn't matter - I have to practice! I hope you will also practice and try to paint something for this lovely drawing challenge! I hope you will have a very creative day and I can't wait to see your interpretations of the "BOOK" topic!

▲▼▼▲▼▲▼

Maryszy praca jest przepiękna! Nadaje się idealnie, by ją powiesić na ścianie. Niby czytnik, niby mało romantycznie a tu proszę taki wdzięczny temat! <3 Maryszko, dziękuję Ci bardzo za tak piękną pracę :) A teraz mój obrazeczek, do którego wykorzystałam stronę z książki jako tło do pracy (konkretnie ze słownika):
Marysza's work is amazing! I would love to hang it on my wall! I thought that e-book reader is not pretty enough to paint it but I was wrong. Marysza, thank you for your painting! Ang here is my work, I used a page from dictionary as a backround for that portrait:


Serdecznie zapraszam Was do wzięcia udziału! Poniżej szczegóły wyzwania:
If you would like to join to this challenge, here are he rules:

Na Wasze prace czekam z niecierpliwością do  10 listopada.
You have time til 10 November

A teraz zasady wyzwania:
 1. W wyzwaniu może wziąć KAŻDY! Wystarczy wyczarować dzieło sztuki, zrobić fotkę lub zeskanować, wrzucić w Internet ( na bloga, na Facebooka czy np na Flickr) i podlinkować na dole poprzez system InLinkz.
 2. Praca powinna być wykonana specjalnie na to wyzwanie. Nie wrzucajcie prac zrobionych wcześniej.
 3. Bardzo proszę, by osoby, które posiadają bloga wrzuciły do siebie na panel boczny logo wyzwania widoczne na dole (wraz z aktywnym linkiem do tego wyzwania).
 4. Możecie wykonać swoją pracę w dowolnym medium tj. ołówkiem, flamastrami, farbami, pastelami. Co tylko przyjdzie Wam do głowy. Zależałoby mi jednak, żeby to było tradycyjne medium, a nie obrazek wykonany cyfrowo.
 5. Byłoby miło, jeśli pooglądasz i pokomentujesz prace innych uczestników. To ich zmotywuje do dalszej pracy! 
 6. Zwycięzca wyzwania zostanie zaproszony do wykonania następnej wyzwaniowej pracy. Okazja do lansu!
 7. Możecie pochwalić się swoimi pracami również na Instagramie z takim tagiem: #malaichidraw
And now the Rules:
 1. Anyone can take a part in that challenge. You just have to make a piece of art, take a picture of it, throw into Internet ( on blog, on Facebook or for example on Flickr) and link up here under that note via InLinkz.
 2. Your piece of art should be made percisely for that challenge. Please, don't link up your work which was made earlier.
 3. If you have a blog, please, use that banner with link to that note, so more people would know about that challenge.
 4. You can use any medium to make your art. For example pencils, pens, paint, watercolour, pastels. But I would prefer a hand made art than digital one.
 5. It would be nice I you would check and comment  works of other participants. It will motivate them to draw more!
 6. I will invite the winner of that challenge to make and present his work in next challenge. Autopromotion! :3
 7. You can also show your work on Instagram. Just use that hastag: #malaichidraw
A tutaj znaczek/ And here is the banner:xoxo • Share:

You Might Also Like

12 komentarzy

 1. Dziękuję za zaproszenie Ichi :D Cieszę się, że zmotywowałaś mnie do nabazgrolenia czegoś! I Twoj praca wymiata, zakochuję się coraz bardziej w Twoich portretach *_*

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zawsze mówię, że wezmę udział i nic z tego nie wychodzi, nie wiem dlaczego tak to działa :c

  Bardzo śliczne rysunki tak w ogóle, oba są po prostu genialne :D Ten ze słownikiem z chęcią bym odgapiła w jakimś większym formacie, by mógł zagościć też na mojej ścianie :3 Czy mam przyzwolenie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz, pozwalam :D I zapraszam do wziecia udziału, musisz wreszcie sie odwazyć! :)

   Usuń
 3. Ichi, piękna na twoja praca <3 na fb już pisałam, ale powtórzę Marysza jest moją mistrzynią akwareli!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudna :** mam nadzieję, że znajdę gdzieś czas na wyzwanie w moim obecnym rozgardiaszu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. http://babawdomu.blogspot.com/2014/11/wyzwanie-rysunkowe-ksiazka.html moja praca na wyzwanie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem! Wybacz, że tylko instagram, ale czasu ni ma na pościki :P A pozatym wstydzę się troszkę swoich bazgrołów ;-) Chociaż nie ukrywam, mega frajda! Nie trzymałam kredek w ręku od lat! No i wyszło też, że trochę ściągnęłam od Ciebie, bo też rysunek na tekście... Mam nadzieję, że jeszcze dziewczyny wyrysują coś pięknego!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Jeśli chcesz mnie zmotywować do dalszej pracy to właśnie Ci się udało! :D