Travel journal 2017 - notes akwarelowy

By Mała Ichi - 22 czerwca

Wczoraj zaczęło się lato, a wraz z nim podróże. Warto pomyśleć o jakimś fajnym sposobie na dokumentowanie wspomnień. Do tej pory zdarzało mi się cykać zdjęcia telefonem a potem drukować zdjęcia i robić mini album z podróży np. album z Mediolanu lub album z podróży poślubnej. W tym roku skorzystam z nieco innej formy na pamiątkę z podróży. Wybieramy się niedługo na dwutygodniowy road trip po Rumunii. Na tą okazje przygotowałam sobie notes z papierem akwarelowym, bym mogła codziennie nabazgrać jakiś kadr z podróży. Kiedy wrócę to pokażę Wam, jak wygląda notes w wypełnionej wersji. Karty z papierem akwarelowym przełożyłam papierem scrapbookingowym, by zrobić tez miejsce na opisy z podróży.


📓 Jeśli chcesz zobaczyć, jak mój Travel Journal wygląda w wypełnionej wersji to zajrzyj do tego posta. scrapbooking DIY notes

scrapbooking DIY notes

scrapbooking DIY notes

scrapbooking DIY notes

scrapbooking DIY notes

scrapbooking DIY notes

scrapbooking DIY notes

Notes jest dość mały, mniej więcej formatu a6. Mam nadzieję, że będzie się z nim łatwo podróżować. Planuję raz dziennie namalować przynajmniej jeden obrazek, może dorzucę jakieś instaxowe zdjęcie. Już nie mogę się doczekać wycieczki, by móc go wypróbować!

Zachęcam Was do tego, by kolekcjonować wakacyjne wspomnienia, robić dużo zdjęć, zapisywać ile się da. Zrobienie takiego czy innego albumu może zdawać się czasochłonne, ale będzie to pamiątka na lata, do której miło będzie wracać!😹 Przypominam o trwającym wyzwaniu rysunkowym Draw Your Day, gdzie możecie stworzyć sobie podobny rysunkowy album z dokumentujący jeden dzień. Jaki jest Wasz ulubiony sposób na dokumentowanie wspomnień? Czy zdarza Wam się w ogóle drukować zdjęcia? Wolicie kleić albumy czy wkładać fotki w ramki?


 • Share:

You Might Also Like

12 komentarzy

 1. Bardzo ładny notes! Faktycznie na zdjęcia czy rysunki to w sam raz. A raki malutki najwygodniejszy jednak do podróżowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie na tym mi zależało, by był mały i lekki ;)

   Usuń
 2. A czym będziesz malować/ rysować? Kurcze mogłam taki zrobić Mężowi, ale już nie zdażę do jutra. Chyba po prostu weźmie blok akwarelowy i potem wkomponujemy te rysunki w album.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Papier jest akwarelowy, więc biorę ze sobą mały zestaw akwareli, ołówek, cienkopis i pędzelek na wodę :) Może zdążysz kupić taki notes akwarelowy na sprężynie, są w bardzo małych rozmiarach też. A gdzie się mąż wybiera?

   Usuń
  2. Jedziemy jutro do Toskanii :) ale żeby nie było sielankowo - z dwójką dzieci: P widoki będą akurat do uwiecznienia chociażby ołówkiem czy cienkopisem. Z farbek jednak zrezygnowaliśmy, bo mamy i tak masę bagażu.

   Usuń
  3. O jak wspaniale! Toskania! Bawcie się dobrze i wypoczywajcie!

   Usuń
 3. Jest przeuroczy! Życzę udanego i kreatywnego wypoczynku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Po prostu przepiękny! Gratuluję pomysłu, również tego z road trip po Rumunii ☺

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł :) może go wykorzystam na podróż poślubna.... jak już będę slub brać ^^

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Jeśli chcesz mnie zmotywować do dalszej pracy to właśnie Ci się udało! :D